مصوبه تخفیفات عوارض شهرسازی با هدف کنترل قیمت مسکن

مصوبه تخفیفات عوارض شهرسازی ابلاغ شد

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران با اشاره به تحقق صدور یک هفته ای پروانه شهرسازی توسط مناطق افزود: براساس این مصوبه، متقاضیان پروانه و گواهی ساختمانی که دارای تسویه حساب قطعی و تأییدیه وصول عوارض سیستمی باشند، در صورت عدم تغییر در سطح و سطوح مورد درخواست، تا پایان سال ۱۴۰۲ نیز مشمول افزایش احتمالی عوارض نمی شوند.

وی در خصوص اعمال پاداش خوش حسابی در مصوبه جدید، اظهار داشت: در صورتی که مؤدی یا متقاضی صدور پروانه، تمایل داشته باشد کل مبلغ عوارض شهرسازی را به صورت نقدی و یکجا از تاریخ ۲۰ آبان ماه تا ۲۰ اسفند ماه ۱۴۰۱ پرداخت کند، مشمول پاداش و جایزه خوش حسابی می شود. در این مصوبه به منظور بهره­مندی حداکثری مشمولان از این فرصت، میزان پاداش با توجه به مبلغ عوارض و زمان پرداخت، به صورت پلکانی حداکثر تا ۴۰ درصد تعیین شده است.

صارمی در تشریح جزییات جدول نحوه محاسبه تخفیفات عوارض شهرسازی، گفت: در صورتی که این عوارض در بازه زمانی ۲۰ آبان تا ۲۰ آذر ماه ۱۴۰۱ پرداخت شود، متقاضی مشمول ۴۰ درصد تخفیف برای عوارض تا یک میلیارد تومان، ۳۸ درصد تخفیف برای مبالغ از یک میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان، ۳۶ درصد تخفیف برای مبالغ ۲۵ تا ۵۰ میلیارد تومان، و ۳۴ درصد تخفیف برای مبالغ ۵۰ میلیارد تومان به بالا می شود.

معاون شهردار تهران ادامه داد: بخش دیگر این جدول، مربوط به پرداخت عوارض از تاریخ ۲۱ آذر تا ۲۰ دی ماه می شود، بدین ترتیب که متقاضیان پرداخت عوارض تا مبلغ یک میلیارد تومان مشمول ۳۵ درصد، از یک میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان ۳۳.۲۵ درصد، از ۲۵ تا ۵۰ میلیارد تومان ۳۱.۵ درصد و بیش از ۵۰ میلیارد تومان ۲۹.۷۵ درصد تخفیف می شوند.

همچنین میزان تخصیص این مشوق ها از تاریخ ۲۱ دی تا ۲۰ بهمن ماه برای مبلغ تا یک میلیارد تومان عوارض ۳۰ درصد، از یک میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان ۲۸.۵ درصد، از ۲۵ تا ۵۰ میلیارد تومان ۲۷ درصد و برای مبالغ بیش از ۵۰ میلیارد تومان ۲۵.۵ درصد خواهد بود.

وی با تأکید بر اینکه مهلت بهره مندی مؤدیان و متقاضیان پروانه و گواهی ساختمانی از پاداش خوش حسابی، تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری خواهد بود و امکان تمدید وجود ندارد، اظهار داشت: مطابق آخرین ردیف جدول محاسبه درصد پاداش خوش حسابی، برای افرادی که نسبت به تسویه عوارض خود از تاریخ ۲۱ بهمن تا ۲۰ اسفند ماه اقدام کنند به ترتیب برای مبالغ تا یک میلیارد تومان ۲۵ درصد، از یک میلیارد تا ۲۵ میلیارد تومان ۲۳.۷۵ درصد، از ۲۵ تا ۵۰ میلیارد تومان ۲۲.۵ درصد و برای بیش از ۵۰ میلیارد تومان ۲۱.۲۵ درصد تخفیف قابل اعمال خواهد بود.

منبع: ایسنا

4.5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
تماس تلفنی با ما