الزام صدور شناسنامه فنی

الزام صدور شناسنامه فنی برای بنای بیش از ۱۵۰۰ متر مربع

الزام صدور شناسنامه فنی

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان تهران از اجباری شدن صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان برای متراژهای ۱۵۰۰ متر به بالا خبر داد و گفت: شناسنامه فنی ساختمان به ارتقای کیفیت منجر می‌شود.

علیرضا میرجعفری در نشست امضای تفاهم‌نامه همکاری با انجمن مدیریت پروژه ایران اظهار کرد: یکی از دستاوردهای این همکاری اجرای مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازهاست. در این صورت مشخص می‌شود پروژه در زمان مقرر کیفیت مناسب و با هزینه پیش‌بینی شده اجرا می‌شود یا خیر.

وی با بیان اینکه طی سال‌های اخیر سازمان نظام مهندسی استان تهران بر صدور شناسنامه فنی و ملکی ساختمان تاکید ویژه‌ای داشته است، تصریح کرد: این شناسنامه هویت ساختمان است. نتیجه حضور مجری ذی‌صلاح در ساخت و سازهای شهری به صدور شناسنامه فنی و ملکی منتج می‌شود که مهم‌ترین دستاورد آن ارتقاء کیفیت ساخت و ساز است.

رئیس سازمان نظام مهندسی استان تهران یادآور شد: پس از دو سال شاهد آن هستیم که مشاوران املاک در معرفی فایل، داشتن شناسنامه فنی ساختمان را یکی از برتری‌ها اعلام می‌کنند که در قیمت ساختمان تاثیرگذار است.

سازمان نظام مهندسی در کنار مردم حضور دارد و در راستای ارتقاء کیفیت ساخت و سازها گام بر می‌دارد. طی شش ماه اخیر صدور شناسنامه فنی و ملکی برای ساختمان‌های ۱۵۰۰ متر به بالا اجباری شده و برنامه سازمانی است که این کار برای متراژهای ۱۵۰۰ متر به پایین الزامی شود.

5/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
تماس تلفنی با ما