وام مسکن در سال 1400 - وام 10 تا 12 درصد ساخت مسکن

وام ۱۰ تا ۱۲ درصد برای ساخت مسکن پرداخت می‌شود

رئیس کمیسیون عمران مجلس در حاشیه بیست و یکمین نمایشگاه صنعت ساختمان با بیان اینکه از محل صندوق زمین و مسکن وام ارزان ۱۰ تا ۱۲ درصد برای ساخت مسکن پرداخت می‌کنیم، گفت: تلاش بر این است قیمت سیمان به پاکتی زیر ۳۰ هزار تومان برسد.

رئیس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ساخت سالانه یک‌ میلیون واحد مسکونی عملی است، گفت : با وجود 500 هزار مهندس ساختمان در کشور و تسهیلات بانکی و زمین‌ های موجود در شهرها، ساخت این تعداد مسکن دور از ذهن نیست.

وی گفت: برای صندوق زمین و مسکن 260 هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به علاوه منابعی که از اقساط مسکن مهر وصول می‌شود، همچنین درآمد مالیات بر خانه‌های خالی، مالیات بر خانه‌های لوکس و مالیات بر زمین جمع‌آوری و این منابع در صندوق ملی زمین و مسکن تجمیع می‌شود و از این محل، تسهیلات با نرخ سود 10 تا 12 درصد و با بازپرداخت بیست ساله برای ساخت مسکن پرداخت می‌شود.

رضائی کوچی در مورد اینکه بانک‌ها به این مصوبات عمل نمی‌کنند، گفت: در این قانون جریمه‌ ای برای بانک ها درنظر گرفته شده است که اگر تسهیلات ارزان 10 تا 12 درصد برای مسکن پرداخت نکنند، باید دو برابر آن مقدار مالیات بپردازند و بانک‌ ها راهی جز پرداخت تسهیلات برای ساخت مسکن ندارند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
تماس تلفنی با ما