تهیه آرشیو نمای ساختمانها

تهیه آرشیو نمای ساختمانها

اعضای شورای شهر تهران لایحه اصلاحیه تبصره ششم بند ب مصوبه طراحی پایش و اجرای نماهای شهر تهران تصویب کردند.

به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر صبح امروز بررسی لایحه اصلاحیه تبصره ششم بند ب مصوبه طراحی پایش و اجرای نماهای شهر تهران را روی میز بررسی قرار دادند و سلیمی مدیرکل معماری شهرداری تهران در دفاع از این لایحه گفت: شهرداری لایحه پیشنهادی را به شورای شهر ارائه کرد که براساس آن به املاک اجازه داده می شد تا زمانی که سقف طبقه همکف را می سازد نمای پیشنهادی ساختمان را به شهرداری تحویل داد که این با مخالفت اعضای شورا مواجه شد و با همکاری شورا لایحه نما را مورد بازنگری قرار دادیم.

وی با بیان اینکه یک بانک اطلاعاتی از نماهای منتخب تهران تهیه کردیم که سازندگان می تواند از ان الگو برداری کنند این را هم گفت که ترکیب اعضای کمیته نما تغییر کرده است. همچنین در تدوین نمای ساختمان نسبت به دسته بندی و تفکیک بناها اقدام کردیم و بناها را به دو دسته تاثیرگذار و کمتر تاثیرگذار تقسیم کردیم. براین اساس در مناطق یک تا شش و 21 و 22 اگر پلاک‌های مجاورشان با عرض کم باشد دیگر نیازی به طرح نما در کمیته نیست که با این مصوبه 40 درصد از پرونده ها مشکلاتشان حل می شود.

وی گفت: در مناطق دسته دوم نیز با این روش 50 درصد پروانه ها زمانش کوتاه تر می شود اما در منطقه 11 و 12 به لحاظ اهمیت تاریخی، پرونده باید در کمیته نما بررسی شود. سلیمی ابراز امیدواری کرد با تصویب این لایحه فرآیند صدور پروانه تندتر شود چرا که 36 درصد وزن زمانی صدور پروانه مربوط به نما هست.

عباسی عضو شورا نیز در مورد این لایحه گفت: براساس این لایحه در مناطق کم برخودار با عرض کم اجازه دادیم مشروط به استفاده از آرشیو نماهای منتخب، نمای ساختمانشان انتخاب کنند وی افزود : در مجموع ضمن حفظ رعایت اصولی نما سرعت صدور پروانه افزایش می یابد.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا
Scroll to Top
تماس تلفنی با ما